Стаття 192. Особливості визначення бази оподаткування в окремих випадках (порядок коригування податкових зобов'язань та податкового кредиту)
Редакції документа
Питання/Тема
Хто з контрагентів (постачальник чи покупець) має зареєструвати в ЄРПН розрахунок коригування до податкової накладної, якщо коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суму компенсації вартості товарів/послуг (податкова накладна складена з порушенням порядку її заповнення, змінено номенклатуру товарів/послуг тощо)?
...

...

Відповідно до п. 201.10. ст. 201 ПКУ, при здійсненні операцій з постачання товарів/ послуг платник податку - продавець товарів/ послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою. Тобто, податкову накладну складає і реєструє в ЄДПН саме продавець товарів та послуг. Крім того, відповідно до цього пункту ПКУ підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня. Отже, реєстрація податкової накладної і коригування до неї  повинна здійснюватися постачальником товару або послуги.

Читати детальніше
close icon
Пов'язані питання/Теми
Чи необхідно платнику ПДВ виписувати розрахунок коригування до податкової накладної, виписаної на суму попередньої оплати за операцією з постачання товарів, які будуть ввезені на митну територію України, якщо до моменту митного оформлення таких товарів їх коди згідно з УКТ ЗЕД змінено?Який порядок відображення в податковій декларації з ПДВ коригування обсягів придбаних товарів/послуг, які не призначаються для використання в господарській діяльності та за обсягами придбання яких податок на додану вартість не нараховувався, у разі виникнення обставин, передбачених пунктом 192.1 статті 192 Податкового кодексу України?Протягом якого терміну платник ПДВ має можливість на проведення коригування податкових зобов'язань та податкового кредиту?Чи зобов’язаний платник ПДВ коригувати податкові зобов’язання за простроченою дебіторською заборгованістю?Чи потрібно платнику податків здійснити коригування суми ПДВ у випадку зміни курсу НБУ щодо іноземної валюти у зовнішньоекономічних контрактах або, якщо іноземна валюта є грошовим еквівалентом вартості договору у гривнях (запитання від користувача Anna_N)? Чи зобов'язаний покупець відкоригувати податковий кредит на підставі розрахунку коригування, якщо кредит при придбанні таких товарів/послуг був сформований на підставі заяви зі скаргою на постачальника у разі його відмови надати податкову накладну або в разі порушення ним порядку її заповнення та/або порядку реєстрації?Яким чином має бути відкорегована сума податкових зобов’язань при постачанні товарів неплатникам ПДВ у випадку їхньої відмови прийняти товар, що не був ними оплачений?
Інформація про документ
Актуально з:
01.09.2015
Елемент податку:
  • База оподаткування
  • Вид платежу:
    Податок на додану вартість
    Зв'язки документа
    ?Поставте своє запитання
    Популярні податкові теми
    Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
    Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
    Відправити
    Замовити персональну презентацію