Стаття 190. Порядок визначення бази оподаткування для товарів, які ввозяться на митну територію України, послуг, які поставляються нерезидентами на митній території України
Питання/Тема
Чи можуть митні органи донарахувати податкові зобов’язання з ПДВ після прийняття вантажної митної декларації та пропуску товару на митну територію України (після сплати імпортером передбачених законодавством податків і зборів)?
...

...

Правова позиція з цього питання була зазначена в Постанові Верховного Суду України від 04.11.2014 року у справі № 21-479а14. Так, у вищезазначеному рішенні вказувалося, якщо митні органи, приймаючи вантажно-митні декларації (ВМД), віднесли товар до певного коду товарної номенклатури та пропустили товар на митну територію України (після сплати імпортером передбачених законом податків і зборів), то в подальшому вони не мали правових підстав для прийняття податкових повідомлень про донарахування податкових зобов'язань у зв'язку з виявленням помилки стосовно класифікації товару, зокрема з посиланням на результати камеральної перевірки та на положення підпункту в) підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 Закону № 2181-ІІІ[1](визначення контролюючим органом податкового зобов'язання, якщо платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію; дані документальних перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, заявлених у податкових деклараціях; контролюючий орган внаслідок проведення камеральної перевірки виявляє арифметичні або методологічні помилки у поданій платником податків податковій декларації, які призвели до заниження або завищення суми податкового зобов'язання).

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію