Стаття 189. Особливості визначення бази оподаткування в разі постачання товарів/послуг в окремих випадках
Редакції документа
Питання/Тема
Чим відрізняється договір комісії від договору доручення?
...

...

За змістом статті 1011 Цивільного кодексу України (далі – ЦК України) договір комісії виконується комісіонером за кошти комітента, але від свого (комісіонера) імені. Тому в договорі комісії, укладеному комісіонером, він може не зазначати імені свого комітента, а діяти вже від власного імені.

Відповідно до статті 1000 ЦК України, за договором доручення одна сторона (повірений) зобов'язується здійснити від імені і за рахунок другої сторони (довірителя) певні юридичні дії.

Читати детальніше
close icon
Пов'язані питання/Теми
Вантажний автомобіль підприємства потрапив в ДТП та був пошкоджений настільки, що підприємство вирішило не ремонтувати його, і розібрати на запасні частини. Як відобразити в бухгалтерському обліку операції з розбирання вантажного автомобіля, оприбуткування отриманих запасних частин та отримання страхового відшкодування від страхової компанії?Визначення бази оподаткування в разі постачання товарів/послуг в окремих випадкахЩо таке «звичайна ціна» для цілей визначення бази ПДВ за пунктом 189.1 статті 189 ПК України?Який порядок оподаткування комісійної винагороди у комісіонера за операціями з постачання товарів/послуг за договорами комісії, які звільняються від оподаткування ПДВ?Які товари/послуги та необоротні активи вважаються не призначеними для використання в господарській діяльності або починають використовуватися при здійсненні операцій, що не є господарською діяльністю платника податку?Яким чином визначається база оподаткування ПДВ при експорті товарів комісіонером?Як визначається база оподаткування при здійсненні операцій зі списання товарів в межах норм та/або понад норми природного убутку, які втратили товарний вигляд?Чи нараховуються податкові зобов'язання з ПДВ при ліквідації нематеріального активу – комп'ютерної програми (в т. ч. при наявності документа щодо неможливого подальшого її використання за первісним призначенням)?Що таке «зворотна тара» і як визначається база її оподаткування ПДВ за пунктом 198.2 статті 198 ПК України?Який порядок оподаткування ПДВ операції з продажу комісіонером товарів покупцю за ціною, що перевищує ціну, за якою товар був поставлений комітентом такому комісіонеру?Який порядок оподаткування ПДВ операцій з передачі підприємством-боржником кредитору в рахунок погашення заборгованості векселя, емітованого третьою особою?Які підтверджуючі документи повинні надаватись до контролюючого органу при знищенні чи списанні основних засобів, які вже не можуть використовуватись за первісним призначенням?Що таке «ліквідація» для цілей визначення бази оподаткування за пунктом 189.9 статті 189 ПК України, і чи завжди списання активів призводить до оподаткування ПДВ?Що таке автостанційний збір?
Інформація про документ
Актуально з:
08.09.2015
Елемент податку:
  • База оподаткування
  • Вид платежу:
    Податок на додану вартість
    Зв'язки документа
    ?Поставте своє запитання
    Популярні податкові теми
    Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
    Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
    Відправити
    Замовити персональну презентацію