Стаття 188. Порядок визначення бази оподаткування в разі постачання товарів/послуг
Редакції документа
Питання/Тема
Як визначається база оподаткування на електричну енергію, вироблену суб'єктами господарювання на об'єктах електроенергетики, що використовують альтернативні джерела енергії?
...

...

Відповідно до п. 188.1 ст. 188 ПКУ, у разі якщо постачання товарів/ послуг здійснюється за регульованими цінами (тарифами), база оподаткування визначається виходячи з їх договірної (контрактної) вартості, визначеної за такими цінами (тарифами).

Відповідно до ч.1 ст. 171 Закону України «Про електроенергетику» "зелений" тариф встановлюється Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, на електричну енергію, вироблену на об'єктах електроенергетики, у тому числі на введених в експлуатацію чергах будівництва електричних станцій (пускових комплексах) з альтернативних джерел енергії (крім доменного та коксівного газів, а з використанням гідроенергії - вироблену лише мікро-, міні- та малими гідроелектростанціями).

Враховуючи викладене, при постачанні електричної енергії, виробленої суб'єктами господарювання на об'єктах електроенергетики, що використовують альтернативні джерела енергії базою оподаткування ПДВ буде саме тариф, а вартість поставленої електричної енергії буде складатися з тарифу та ПДВ (відповідно до пп. 194.1.1 п. 194.1 ст. 194 Кодексу податок додається до ціни товарів/ послуг). (Лист Міністерства доходів і зборів від 10.09.2013 р. N 10810/6/99-99-19-04-02-15).

Експерт Taxlink,

Мирослава НЕЧАЙ

?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію