Стаття 188. Порядок визначення бази оподаткування в разі постачання товарів/послуг
Редакції документа
Питання/Тема
Чи включаються до бази оподаткування кошти у вигляді компенсації плати за землю при оренді земельної ділянки?
...

...

Відповідно до абзацу 3 пункту 188.1 статті 188 ПКУ, до складу договірної (контрактної) вартості включаються будь-які суми коштів, вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику податків безпосередньо покупцем або через будь-яку третю особу у зв'язку з компенсацією вартості товарів/ послуг.

Плата за землю, відповідно до ст. 265 ПКУ плата за землю є різновидом податку на майно. За пунктом 269.1 статті 269 ПКУ платниками податку є: власники земельних ділянок, земельних часток (паїв); землекористувачі. За пп. 14.1.73 п. 14.1 ст. 14 ПКУ землекористувачі – це юридичні та фізичні особи (резиденти і нерезиденти) , яким відповідно до закону надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності, у тому числі на умовах оренди.

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію