Стаття 187. Дата виникнення податкових зобов'язань
Редакції документа
Питання/Тема
Що таке постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів?
...

...

Пунктом 187.7 статті 187 ПК України встановлено, що датою виникнення податкових зобов'язань у разі постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів є дата зарахування таких коштів на банківський рахунок платника податку або дата отримання відповідної компенсації у будь-якій іншій формі, включаючи зменшення заборгованості такого платника податку за його зобов'язаннями перед бюджетом.

Отже, визначальною підставою для формування податкових зобов'язань з податку на додану вартість за фактом зарахування коштів на банківський рахунок платника в порядку пункту 187.7 статті 187 ПК України є постачання ним товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів.[1]

ПК України не встановлює визначення терміну «бюджетні кошти», відтак відповідно до пункту 5.3 статті 5 ПК України цей термін потрібно використовувати у значенні, встановленому іншими законами. За пунктом 11 частини 1 статті 2 Бюджетного кодексу України (далі – БК України), бюджетні кошти (кошти бюджету) – це належні відповідно до законодавства надходження бюджету та витрати бюджету.

Оскільки, у статті 187.7 встановлюється правило для визначення дати виникнення податкових зобов'язань з ПДВ у разі постачання товарів або послуг, які оплачуюся за бюджетні кошти, то відповідно в цілях використання цього положення, бюджетними коштами є витрати бюджету, які здійснюються при виконанні бюджету.

Читати детальніше
close icon
Пов'язані питання/Теми
На яку дату платник ПДВ, який застосовує касовий метод, нараховує податкові зобов’язання з ПДВ за операцією з постачання нерезидентом послуг на митній території України?На яку дату у платника ПДВ виникають податкові зобов’язання з ПДВ, якщо для фінансування будівництва він укладає з інвесторами договори продажу майнових прав на житло без посередництва фондів фінансування будівництва чи фондів операцій з нерухомістю? Що таке довгострокові контракти в цілях оподаткування ПДВ?На яку дату визначаються податкові зобов’язання з ПДВ при експорті товарів?Чи має право субпідрядник на застосування касового методу?Чи є акт прийому-передачі об\'єкта оренди документом, що засвідчує факт постачання послуг платником податку?На яку дату виникають податкові зобов’язання з ПДВ при отриманні попередньої (авансової) оплати в іноземній валюті за надані нерезиденту послуги на митній території України?Чи виникають податкові зобов’язання з ПДВ у платника податку, у разі коли перша подія (відвантаження товарів, оформлення документа на постачання послуг або зарахування коштів від покупця) відбулася до його реєстрації таким платником?Як формується податковий кредит, якщо відповідно до п.187.10 ст.187 ПКУ, податкове зобов’язання формується за касовим методом?Яка різниця між відвантаженням товару, переходом права власності та виконанням зобов’язання?Наше товариство одержало попередню оплату вартості товарів, що планується відвантажити на експорт у наступному податковому періоді. За якою ставкою ми будемо сплачувати ПДВ у поточному податковому періоді? (Запитання від користувача Наталії К.)На яку дату виникають податкові зобов’язання з ПДВ у власника товару у разі відмови зберігача повернути товар та винесення судом рішення, згідно з яким на зберігача покладено обов’язок компенсувати вартість товару його власнику?
Інформація про документ
Актуально з:
01.01.2019
Вид платежу:
Податок на додану вартість
Зв'язки документа
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію