Стаття 181. Вимоги щодо реєстрації осіб як платників податку
Редакції документа
Питання/Тема
Наша компанія створена у жовтні 2014 р. не є платником ПДВ. До нашого статутного фонду засновники внесли майно вартістю 10 млн. грн., яке ми продали в листопаді за 12 млн. грн. Чи буде операція обкладатися ПДВ? З якого моменту нам треба зареєструватися платниками ПДВ? (Запитання від користувача Cos Cost)
...

...

Податковий кодекс України у статті 181 встановлює умову, особа реєструється платником ПДВ обов'язковому порядку, а саме – у разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів /послуг, що підлягають оподаткуванню, згідно з розділом V ПК України, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 млн. грн. (без урахування податку на додану вартість), з дотриманням вимог, передбачених статтею 183 ПК України, крім особи, яка є платником єдиного податку першої – третьої групи.

Таким чином, компанія в силу вимог, встановлених ПК України, обов'язково має бути зареєстрована платником ПДВ, адже:

- нарахування (сплата) суми коштів за поставлений товар було здійснено саме цій компанії;

- загальна сума від здійснення операцій компанією з постачання товару протягом останніх 12 календарних місяців перевищує встановлену ПК України суму.

Читати детальніше
close icon
Пов'язані питання/Теми
Чи може неприбуткова організація підлягати обов’язковій реєстрації платником ПДВ?Чи впливають обсяги безоплатно поставлених товарів/послуг на обчислення показника для обов'язкової реєстрації особи платником ПДВ?Коли особа, яка здійснює посередницькі послуги, зобов’язана зареєструватися платником ПДВ?Чи потрібно особі, яка реєструється платником ПДВ в обов’язковому порядку, нарахувати ПДВ на суму перевищення вартості поставлених протягом 12 останніх місяців товарів/послуг над 1 мільйоном гривень?Вартість яких операцій не враховується для визначення суми обов’язкової реєстрації платником ПДВ за статтею 181 ПК України?Які особи підлягають реєстрації платниками ПДВ? Який порядок реєстрації платника ПДВ?Які наслідки порушення контролюючим органом строку внесення юридичної особи як платника ПДВ до реєстру?Які підстави для відмови у реєстрації платником ПДВ?Особливості реєстрації платниками ПДВ осіб, які перебувають на спрощеній системі оподаткування?Який порядок перереєстрації платників ПДВ?Які наслідки матиме для особи неподання реєстраційної заяви у встановлений строк у випадку обов’язкової реєстрації платником ПДВ?
Інформація про документ
Актуально з:
01.01.2017
Елемент податку:
  • Платник податку
  • Вид платежу:
    Податок на додану вартість
    Зв'язки документа
    ?Поставте своє запитання
    Популярні податкові теми
    Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
    Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
    Відправити
    Замовити персональну презентацію