Стаття 181. Вимоги щодо реєстрації осіб як платників податку
Редакції документа
Питання/Тема
Наша компанія створена у жовтні 2014 р. не є платником ПДВ. До нашого статутного фонду засновники внесли майно вартістю 10 млн. грн., яке ми продали в листопаді за 12 млн. грн. Чи буде операція обкладатися ПДВ? З якого моменту нам треба зареєструватися платниками ПДВ? (Запитання від користувача Cos Cost)
...

...

Податковий кодекс України у статті 181 встановлює умову, особа реєструється платником ПДВ обов'язковому порядку, а саме – у разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів /послуг, що підлягають оподаткуванню, згідно з розділом V ПК України, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 млн. грн. (без урахування податку на додану вартість), з дотриманням вимог, передбачених статтею 183 ПК України, крім особи, яка є платником єдиного податку першої – третьої групи.

Таким чином, компанія в силу вимог, встановлених ПК України, обов'язково має бути зареєстрована платником ПДВ, адже:

- нарахування (сплата) суми коштів за поставлений товар було здійснено саме цій компанії;

- загальна сума від здійснення операцій компанією з постачання товару протягом останніх 12 календарних місяців перевищує встановлену ПК України суму.

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію