Стаття 179. Порядок подання річної декларації про майновий стан і доходи (податкової декларації)
Питання/Тема
Чи зобов’язана фізична особа подавати податкову декларацію, якщо така особа у звітному році отримала дохід від продажу нерухомого майна, яке перебувало у власності платника податків понад три роки?
...

...

(Додатково див. аналітику «Порядок оподаткування операцій з продажу (обміну) об'єктів нерухомого майна»).

Відповідно до пункту 172.1 статті 172 ПК України дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об'єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці) , а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної статтею 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується.

Умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, отримане таким платником у спадщину.

Читати детальніше
close icon
Інформація про документ
Актуально з:
23.09.2015
Елемент податку:
  • Строк та порядок подання звітності про обчислення і сплату податку
  • Зв'язки документа
    ?Поставте своє запитання
    Популярні податкові теми
    Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
    Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
    Відправити
    Замовити персональну презентацію