Стаття 178. Оподаткування доходів, отриманих фізичною особою, яка провадить незалежну професійну діяльність
Питання/Тема
Чи може фізична особа, яка здійснює незалежну професійну діяльність, бути зареєстрована як фізична особа – підприємець?
...

...

Фізична особа, яка здійснює незалежну професійну діяльність, не може бути фізичною особою підприємцем в межах такої діяльності. При цьому законодавством не заборонено фізичній особі, яка здійснює незалежну адвокатську діяльність, бути підприємцем та здійснювати іншу підприємницьку діяльність, не заборонену законом.

Такої ж позиції дотримується податковий орган, зокрема в узагальнюючій податковій консультації ДПС України, затвердженій наказом від 24 грудня 2012 року 3№ 1185 «Щодо деяких питань оподаткування фізичних осіб, які проводять незалежну професійну діяльність (приватних нотаріусів, адвокатів)».

Якщо фізична особа зареєстрована як підприємець та при цьому здійснює незалежну професійну діяльність, така особа обліковується в органах доходів і зборів як фізична особа – підприємець.

Разом з тим, відповідно до статті 3 Закону України «Про нотаріат» від 02 вересня 1993 року № 3425-ХІІ нотаріус не може займатися підприємницькою діяльністю, тобто не може бути фізичною особою – підприємцем.


Експерт Taxlink
Костянтин ЧАРТОРИЙСЬКИЙ

close icon
Пов'язані питання/Теми
Чи необхідно адвокату сплачувати податок на доходи фізичних осіб, отримані від здійснення незалежної професійної діяльності, у випадку реєстрації ФОП та перебуванні на спрощеній системі оподаткування?Чи може адвокат бути платником єдиного податку?Що таке незалежна професійна діяльність?Як стати на облік в органі доходів і зборів особі, яка бажає здійснювати незалежну професійну діяльність?Що робити фізичній особі, яка бажає здійснювати незалежну професійну діяльність, якщо їй неправомірно відмовляють у реєстрації в органі доходів і зборів?Чи потрібно фізичній особі, яка проводить незалежну професійну діяльність, реєструвати Книгу доходів і витрат в органі доходів і зборів?Чи передбачена відповідальність за втрату Книги обліку доходів і витрат?Які особливості оподаткування передбачені для фізичних осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність?Що відноситься до складу витрат фізичної особи, яка бажає здійснювати незалежну професійну діяльність?Чи включаються до складу витрат фізичної особи, яка здійснює незалежну професійну діяльність, витрати понесені на придбання товарів (робіт, послуг) у фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку?Які витрати включаються до складу витрат нотаріуса?Які витрати включаються до складу витрат адвоката?Які витрати включаються до складу витрат арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора)?У якому випадку суб’єкт господарювання, який є податковим агентом, не нараховує податок на доходи фізичних осіб при виплаті доходу фізичній особі, яка проводить незалежну професійну діяльність? Який порядок обліку, звітності та сплати податку для фізичних осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність?Чи може бути фізична особа, яка здійснює незалежну професійну діяльність, платником ПДВ, в тому числі якщо обсяг постачання товарів/послуг за 12 календарних місяців перевищує 1 000 000 грн?Чи є фізична особа, яка здійснює незалежну професійну діяльність, платником військового збору?
Інформація про документ
Актуально з:
23.09.2015
Елемент податку:
  • Платник податку
  • Об'єкт оподаткування
  • Порядок обчислення податку
  • Строк та порядок сплати податку
  • Строк та порядок подання звітності про обчислення і сплату податку
  • Вид платежу:
    Податок на доходи фізичних осіб
    Зв'язки документа
    ?Поставте своє запитання
    Популярні податкові теми
    Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
    Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
    Відправити
    Замовити персональну презентацію