Стаття 177. Оподаткування доходів, отриманих фізичною особою - підприємцем від провадження господарської діяльності, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування
Питання/Тема
Чи зобов’язана фізична особа-підприємець, яка зареєстрована протягом року або перейшла із спрощеної системи оподаткування на загальну подавати декларацію за результатами звітного кварталу, в якому розпочато таку діяльність?
...

...

Відповідно до підпункту 177.5.2 пункту 177.5 статті 177 ПК України фізичні особи - підприємці, які зареєстровані протягом року в установленому законом порядку або перейшли із спрощеної системи оподаткування на загальну систему оподаткування чи сплачували фіксований податок до набрання чинності цим Кодексом, подають податкову декларацію за результатами звітного кварталу, в якому розпочата така діяльність або відбувся перехід на загальну систему оподаткування. Вперше зареєстровані підприємці в податковій декларації також зазначають інформацію про майновий стан та доходи за станом на дату державної реєстрації підприємцем. Платники податку розраховують та сплачують авансові платежі у строки, визначені підпунктом 177.5.1 пункту 177.5 цієї статті, що настануть у звітному податковому році (Авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховуються підприємцем самостійно, але не менш як 100 відсотків річної суми податку з оподатковуваного доходу за минулий рік (у співставних умовах), та сплачуються до бюджету по 25 відсотків щокварталу (до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада)).


Експерт Taxlink
Костянтин ЧАРТОРИЙСЬКИЙ

close icon
Пов'язані питання/Теми
Як визначити приховане працевлаштування? (концепція прихованого працевлаштування (deemed employment))Який порядок обрання загальної системи оподаткування для фізичної особи-підприємця?Що зазначається в податковій декларації за звітній квартал, яку зобов’язані подати новостворені фізичні особи-підприємці?Який порядок переходу на загальну систему оподаткування для фізичної особи-підприємця?Які переваги та недоліки загальної системи оподаткування порівняно із спрощеною?Чи потрібно фізичній особі-підприємцю реєструвати в контролюючому органі книгу обліку доходів та витрат?Чи передбачена відповідальність за втрату книги обліку доходів і витрат?Що належить до витрат фізичної особи-підприємця на загальній системі оподаткування?Чи включаються відсотки за користування кредитом до витрат фізичної особи-підприємця, яка перебуває на загальній системі оподаткування?Чи включаються до складу витрат фізичної особи-підприємця витрати на страхування, які пов’язані з його господарською діяльністю?Чи має право фізична особа-підприємець віднести до витрат витрати на комунальні послуги за орендоване приміщення?Чи включаються до складу витрат фізичної особи-підприємця, яка обрала загальну систему обліку та звітності, витрати на придбання рухомого та/або нерухомого майна, з метою використання його в господарській діяльності? Чи має право фізична особа-підприємець включити до складу витрат вартість придбаних товарів (послуг, робіт) та інших матеріальних та нематеріальних активів у фізичної особи-підприємця у платника єдиного податку?Чи має право фізична особа-підприємець на загальній системі оподаткування враховувати документально підтверджені витрати, які були фактично понесені під час здійснення діяльності на спрощеній системі оподаткування?Яка передбачена ставка податку для фізичних осіб-підприємців та порядок їх сплати?Який порядок обліку та звітності для фізичних осіб-підприємців, які обрали загальну систему оподаткування?Які особливості проведення податкових перевірок передбачені для фізичних осіб-підприємців?Чи сплачують фізичні особи-підприємці військовий збір з власних доходів?Чи сплачують фізичні особи-підприємці єдиний соціальний внесок?Я проживаю на території Одеської області та маю у власності 2,5 га винограду. З вирощеного винограду я із своєю сім’єю виробляю вино, яке реалізую на базарі, а також ми виробляємо мед, тримаємо декілька корів, а отже, маємо молоко. Які податки я повинен сплачувати та як правильно організувати свою діяльність, щоб не нести відповідальність? (Запитання від користувача Plyesh)Яким чином визначаються витрати ФОП, пов’язані з одержанням доходів? Як відмежувати їх від інших витрат підприємця (автомобіль, приміщення тощо)? (Запитання від користувача Ivanov)
Інформація про документ
Актуально з:
23.09.2015
Елемент податку:
  • Платник податку
  • Об'єкт оподаткування
  • Порядок обчислення податку
  • Строк та порядок сплати податку
  • Строк та порядок подання звітності про обчислення і сплату податку
  • Вид платежу:
    Податок на доходи фізичних осіб
    Зв'язки документа
    ?Поставте своє запитання
    Популярні податкові теми
    Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
    Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
    Відправити
    Замовити персональну презентацію