Стаття 175. Визначення суми процентів, сплачених платником податку за користування іпотечним житловим кредитом з метою нарахування податкової знижки
Редакції документа
Питання/Тема
Яких умов має дотримуватись платник податку задля включення до складу податкової знижки сум витрат на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі витрат на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним?
...

...

Відповідно до підпункту 166.3.8 пункту 166.3 статті 166 Податкового кодексу України, платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року суми витрат платника податку на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним.

Як вбачається із зазначеного, основною умовою отримання податкової знижки в порядку наведеної норми є фактичне понесення платником податків витрат на будівництво (придбання) доступного житла. Будь-яких інших умов щодо виникнення у платника права на податкову знижку (в тому числі наявність відмітки про реєстрацію платника за місцезнаходженням житла) цим законодавчим приписом не передбачено.

Читати детальніше
close icon
Інформація про документ
Актуально з:
23.09.2015
Елемент податку:
 • Об'єкт оподаткування
 • Порядок обчислення податку
 • Строк та порядок сплати податку
 • Вид платежу:
  Податок на доходи фізичних осіб
  Зв'язки документа
  ?Поставте своє запитання
  Популярні податкові теми
  Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
  Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
  Відправити
  Замовити персональну презентацію