Стаття 175. Визначення суми процентів, сплачених платником податку за користування іпотечним житловим кредитом з метою нарахування податкової знижки
Редакції документа
Питання/Тема
Як обчислити розмір процентів, дозволених для включення до податкової знижки платника податку?
...

...

В силу приписів пунктів 175.2, 175.3 статті 175 ПК України загальний розмір частини суми процентів, дозволених для включення до податкової знижки платника податку, становить:

Якщо будинок (квартира, кімната) купується за рахунок іпотечного житлового кредиту:

Якщо будинок (квартиру, кімнату) збудовано за рахунок іпотечного житлового кредиту:

Добуток суми процентів, фактично сплачених платником податку протягом звітного податкового року в рахунок його погашення, і коефіцієнта, що враховує мінімальну площу житла для визначення податкової знижки.

Добуток суми процентів, фактично сплачених протягом відповідного звітного податкового року, що враховується в погашення, і коефіцієнта, що враховує мінімальну площу житла для визначення податкової знижки.

При цьому, частина суми процентів, що включається до податкової знижки, нарахована в перший рік погашення такого кредиту, може бути включена до податкової знижки за результатами звітного податкового року, в якому збудований об'єкт житлової іпотеки переходить у власність платника податку та починає використовуватись як основне місце проживання, з послідовним перенесенням права на включення до податкової знижки наступних щорічних фактично сплачених платником податку сум процентів.

За пунктом 175.3 статті 175 ПК України, формула обчислення коефіцієнта, що враховує мінімальну площу житла для визначення податкової знижки:

К = МП/ФП,

де К – коефіцієнт;

МП – мінімальна загальна площа житла, що дорівнює 100 квадратним метрам;

ФП – фактична загальна площа житла, що будується (придбавається) платником податку за рахунок іпотечного кредиту.

! У разі, якщо даний коефіцієнт більший ніж одиниця, до податкової знижки включається сума фактично сплачених процентів за іпотечним кредитом без застосування такого коефіцієнта.

Доцільно зауважити, що у випадку сплати процентів за іпотечним житловим кредитом в іноземній валюті, сума зазначених платежів перераховується у гривні за офіційним валютним (обмінним) курсом Національного банку України, що діє на день сплати таких процентів.

close icon
Пов'язані питання/Теми
Чи надається податкова знижка у зв’язку з користуванням іпотечним житловим кредитом?Які документи слугують підтвердженням витрат платника податків на сплату процентів за користування іпотечним житловим кредитом?Хто з подружжя може скористатися правом на включення до податкової знижки частин суми процентів, сплачених за користування іпотечним житловим кредитом, якщо об’єкт іпотеки знаходиться у спільній власності? Чи має право на податкову знижку платник податків, який бере участь у бюджетній програмі забезпечення громадян доступним житлом?Яких умов має дотримуватись платник податку задля включення до складу податкової знижки сум витрат на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі витрат на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним?
Інформація про документ
Актуально з:
23.09.2015
Елемент податку:
  • Об'єкт оподаткування
  • Порядок обчислення податку
  • Строк та порядок сплати податку
  • Вид платежу:
    Податок на доходи фізичних осіб
    Зв'язки документа
    ?Поставте своє запитання
    Популярні податкові теми
    Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
    Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
    Відправити
    Замовити персональну презентацію