Стаття 175. Визначення суми процентів, сплачених платником податку за користування іпотечним житловим кредитом з метою нарахування податкової знижки
Редакції документа
Питання/Тема
Хто з подружжя може скористатися правом на включення до податкової знижки частин суми процентів, сплачених за користування іпотечним житловим кредитом, якщо об’єкт іпотеки знаходиться у спільній власності?
...

...

Відповідно до пункту 175.2 статті 175 Податкового кодексу України, у разі якщо будинок (квартира, кімната) купується за рахунок іпотечного житлового кредиту, частина суми процентів, що включається до податкової знижки платника податку – позичальника іпотечного житлового кредиту, дорівнює добутку суми процентів, фактично сплачених платником податку протягом звітного податкового року в рахунок його погашення, і коефіцієнта, що враховує мінімальну площу житла для визначення податкової знижки, розрахованого відповідно до пункту 175.3 цієї статті.

Виходячи з положень цієї норми та враховуючи те, хто із подружжя є позичальником, Державна фіскальна служба України висловлює правову позицію, яка полягає у тому, що скористатися правом щодо включення до податкової знижки частини суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом може той член подружжя, який є позичальником такого кредиту.[1]

Читати детальніше
close icon
Інформація про документ
Актуально з:
23.09.2015
Елемент податку:
  • Об'єкт оподаткування
  • Порядок обчислення податку
  • Строк та порядок сплати податку
  • Вид платежу:
    Податок на доходи фізичних осіб
    Зв'язки документа
    ?Поставте своє запитання
    Популярні податкові теми
    Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
    Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
    Відправити
    Замовити персональну презентацію