Стаття 175. Визначення суми процентів, сплачених платником податку за користування іпотечним житловим кредитом з метою нарахування податкової знижки
Редакції документа
Питання/Тема
Чи надається податкова знижка у зв’язку з користуванням іпотечним житловим кредитом?
...

...

Відповідно до підпункту 14.1.87 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України (далі – ПК України), іпотечний житловий кредитфінансовий кредит, що надається фізичній особі банківською чи іншою фінансовою установою відповідно до закону строком не менш як на п'ять повних календарних років для фінансування витрат, пов'язаних з придбанням квартири (кімнати) чи житлового будинку (його частини) або будівництвом житлового будинку (його частини), що надаються у власність позичальника, з прийняттям кредитором такого житла (землі, що знаходиться під таким житловим будинком, у тому числі присадибної ділянки) у заставу.

В силу приписів підпункту 166.3.1 пункту 166.3 статті 166 ПК України платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року частину суми процентів, сплачених таким платником податку за користування іпотечним житловим кредитом, що визначається відповідно до статті 175 цього Кодексу.

Читати детальніше
close icon
Пов'язані питання/Теми
Як обчислити розмір процентів, дозволених для включення до податкової знижки платника податку? Які документи слугують підтвердженням витрат платника податків на сплату процентів за користування іпотечним житловим кредитом?Хто з подружжя може скористатися правом на включення до податкової знижки частин суми процентів, сплачених за користування іпотечним житловим кредитом, якщо об’єкт іпотеки знаходиться у спільній власності? Чи має право на податкову знижку платник податків, який бере участь у бюджетній програмі забезпечення громадян доступним житлом?Яких умов має дотримуватись платник податку задля включення до складу податкової знижки сум витрат на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі витрат на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним?
Інформація про документ
Актуально з:
23.09.2015
Елемент податку:
 • Об'єкт оподаткування
 • Порядок обчислення податку
 • Строк та порядок сплати податку
 • Вид платежу:
  Податок на доходи фізичних осіб
  Зв'язки документа
  ?Поставте своє запитання
  Популярні податкові теми
  Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
  Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
  Відправити
  Замовити персональну презентацію