Стаття 175. Визначення суми процентів, сплачених платником податку за користування іпотечним житловим кредитом з метою нарахування податкової знижки
Редакції документа
Питання/Тема
Чи має право на податкову знижку платник податків, який бере участь у бюджетній програмі забезпечення громадян доступним житлом?
...

...

В силу положень підпункту 166.3.8 пункту 166.3 статті 166 Податкового кодексу України, платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року суми витрат платника податку на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним.

Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України «Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва» доступне житло – збудовані і ті, що будуються за державної підтримки, житлові будинки (комплекси) та квартири.

Читати детальніше
close icon
Пов'язані питання/Теми
Чи надається податкова знижка у зв’язку з користуванням іпотечним житловим кредитом?Як обчислити розмір процентів, дозволених для включення до податкової знижки платника податку? Які документи слугують підтвердженням витрат платника податків на сплату процентів за користування іпотечним житловим кредитом?Хто з подружжя може скористатися правом на включення до податкової знижки частин суми процентів, сплачених за користування іпотечним житловим кредитом, якщо об’єкт іпотеки знаходиться у спільній власності? Яких умов має дотримуватись платник податку задля включення до складу податкової знижки сум витрат на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі витрат на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним?
Інформація про документ
Актуально з:
23.09.2015
Елемент податку:
 • Об'єкт оподаткування
 • Порядок обчислення податку
 • Строк та порядок сплати податку
 • Вид платежу:
  Податок на доходи фізичних осіб
  Зв'язки документа
  ?Поставте своє запитання
  Популярні податкові теми
  Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
  Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
  Відправити
  Замовити персональну презентацію