Стаття 174. Оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав
Редакції документа
Питання/Тема
В чому полягає роль нотаріусів у механізмі оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину коштів, майна, майнових чи немайнових прав? Чи виступає нотаріус у даних правовідносинах податковим агентом?
...

...

Пунктом 174.4 статті 174 Податкового кодексу України (далі – ПК України) на нотаріусів як суб'єктів механізму оподаткування спадкового майна покладено обов'язок щокварталу подавати до контролюючого органу за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса інформацію про видачу свідоцтв про право на спадщину в порядку, встановленому для податкового розрахунку.

Слід зазначити, що наразі є численний масив судових справ, порушених за наслідками протиправного застосування контролюючими органами фінансових санкцій до нотаріусів, коли такі контролюючі органи, визначаючи нотаріусів суб'єктами відповідальності, помилково кваліфікують подачу податкового розрахунку з недостовірними відомостями щодо осіб, які отримали спадщину, за пунктом 119.2 статті 119 ПК України. Так, відповідно до пункту 119.2 статті 119 ПК України, неподання, подання з порушенням встановлених строків, подання не у повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку, а також суми отриманої оплати від фізичних осіб за товари (роботи, послуги), якщо такі недостовірні відомості або помилки призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов'язань платника податку та/або до зміни платника податку мають наслідком накладення штрафу у розмірі 510 грн.

Читати детальніше
close icon
Пов'язані питання/Теми
Від чого залежить розмір ставки, яка застосовується до оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину (дарунок) коштів, майна, майнових чи немайнових прав?Яким чином статус нерезидента впливає на розмір ставки податку при оподаткуванні доходу, отриманого у вигляді спадщини?Чи є обов’язковою (для цілей оподаткування) оцінка вартості майна, отриманого платником податку у результаті прийняття ним спадщини?Які особливості оподаткування доходу, одержаного платником податку в результаті отримання ним спадщини, якщо у таких правовідносинах спадкодавцем чи спадкоємцем є особа, яка проживає на території Автономної Республіки Крим?На кого приписами Податкового кодексу України покладено обов’язок із перерахування до бюджету податку з вартості успадкованого майна? Які особливості щодо сплати даного податку встановлені стосовно нерезидентів?Чи справляється податок на доходи фізичних осіб з платника, який прийняв рішення відчужити отриманий ним у спадщину об’єкт нерухомості?
Інформація про документ
Актуально з:
23.09.2015
Елемент податку:
  • Об'єкт оподаткування
  • Порядок обчислення податку
  • Строк та порядок сплати податку
  • Вид платежу:
    Податок на доходи фізичних осіб
    Зв'язки документа
    ?Поставте своє запитання
    Популярні податкові теми
    Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
    Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
    Відправити
    Замовити персональну презентацію