Стаття 174. Оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав
Редакції документа
Питання/Тема
На кого приписами Податкового кодексу України покладено обов’язок із перерахування до бюджету податку з вартості успадкованого майна? Які особливості щодо сплати даного податку встановлені стосовно нерезидентів?
...

...

Згідно з пунктом 174.3 статті 174 Податкового кодексу України (далі ПК України) особами, відповідальними за сплату (перерахування) податку до бюджету, є спадкоємці, які отримали спадщину. Дохід у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає оподаткуванню, і зазначається у річній податковій декларації, крім спадкоємців –  нерезидентів, які зобов'язані сплатити податок до нотаріального оформлення об'єктів спадщини та спадкоємців, які отримали у спадщину об'єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб, а також іншими спадкоємцямирезидентами, які сплатили податок до нотаріального оформлення об'єктів спадщини. Водночас, пунктом 179.2 статті 179 ПК України визначено, що відповідно до розділу ІV ПК України обов'язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи, зокрема, у вигляді об'єктів спадщини, які відповідно до цього розділу оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до пункту 174.3 статті 174  ПК України.

Читати детальніше
close icon
Пов'язані питання/Теми
Від чого залежить розмір ставки, яка застосовується до оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину (дарунок) коштів, майна, майнових чи немайнових прав?Яким чином статус нерезидента впливає на розмір ставки податку при оподаткуванні доходу, отриманого у вигляді спадщини?Чи є обов’язковою (для цілей оподаткування) оцінка вартості майна, отриманого платником податку у результаті прийняття ним спадщини?Які особливості оподаткування доходу, одержаного платником податку в результаті отримання ним спадщини, якщо у таких правовідносинах спадкодавцем чи спадкоємцем є особа, яка проживає на території Автономної Республіки Крим?В чому полягає роль нотаріусів у механізмі оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину коштів, майна, майнових чи немайнових прав? Чи виступає нотаріус у даних правовідносинах податковим агентом?Чи справляється податок на доходи фізичних осіб з платника, який прийняв рішення відчужити отриманий ним у спадщину об’єкт нерухомості?
Інформація про документ
Актуально з:
23.09.2015
Елемент податку:
  • Об'єкт оподаткування
  • Порядок обчислення податку
  • Строк та порядок сплати податку
  • Вид платежу:
    Податок на доходи фізичних осіб
    Зв'язки документа
    ?Поставте своє запитання
    Популярні податкові теми
    Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
    Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
    Відправити
    Замовити персональну презентацію