Стаття 169. Перерахунок податку та податкові соціальні пільги
Редакції документа
Питання/Тема
Який порядок одержання податкової пільги з ПДФО, якщо право на неї виникло протягом року? (Запитання від користувача Юра_Смірнов)
...

...

Отримання податкової соціальної пільги (далі – податкова пільга) з податку на доходи фізичних осіб здійснюється за заявочним принципом.

Слід зазначити, що такий вид податкової пільги може бути застосований лише до доходу у вигляді заробітної плати (інших прирівняних до неї відповідно до законодавства виплат, компенсацій та винагород).

Чинним законодавством (підпункт 169.2.2 пункту 169.2 статті 169 ПК України) визначено, що платник податків має право на отримання податкової пільги лише за одним місцем отримання доходу. Порушення цієї вимоги, тобто застосування податкової пільги одночасно за двома і більше місцями отримання доходів у вигляді заробітної плати, тягне за собою втрату платником податку такого права; виникнення у нього обов'язку погасити недоплачену суму податку; призводить до накладення штрафу згідно з підпунктом 169.2.4 пункту 169.2 статті 169 ПК України. (Детальніше про порядок одержання (відновлення) податкової пільги з ПДФО, якщо право на неї припинилось протягом року див. відповідне питання)

Читати детальніше
close icon
Інформація про документ
Актуально з:
23.09.2015
Елемент податку:
 • Пільга з податку
 • Вид платежу:
  Податок на доходи фізичних осіб
  Зв'язки документа
  ?Поставте своє запитання
  Популярні податкові теми
  Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
  Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
  Відправити
  Замовити персональну презентацію