Стаття 169. Перерахунок податку та податкові соціальні пільги
Редакції документа
Питання/Тема
Чи враховуються соціальні виплати, надані за рахунок роботодавця, при визначенні розміру доходів, до яких можна застосувати ПСП?
...

...

У відповідності з підпунктом 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 ПК України податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та винагороди). Водночас ПК України не конкретизує ознак доходів, які можуть прирівнюватись до заробітної плати з метою визначення розміру доходу, до якого можна застосувати податкову соціальну пільгу.

В цьому контексті цікавим є кваліфікація доходів у вигляді систематичних соціальних виплат та допомоги від роботодавця тощо. Позиція контролюючих органів, що спостерігається під час аналізу судової практики, виходить з того, що такі виплати повинні враховуватись у відповідності з підпунктом 169.4.1 пункту 169.4 статті 169 ПК України, адже спільним для таких виплат та заробітної плати є те, що вони здійснюються роботодавцем, носять систематичний характер, спрямовуються на членів трудового колективу тощо.

Читати детальніше
close icon
Інформація про документ
Актуально з:
23.09.2015
Елемент податку:
  • Пільга з податку
  • Вид платежу:
    Податок на доходи фізичних осіб
    Зв'язки документа
    ?Поставте своє запитання
    Популярні податкові теми
    Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
    Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
    Відправити
    Замовити персональну презентацію