Стаття 168. Порядок нарахування, утримання та сплати (перерахування) податку до бюджету
Редакції документа
Питання/Тема
Чи уповноважений структурний підрозділ платника податків сплачувати (перераховувати) ПДФО до бюджету?
...

...

Це питання виникло у зв'язку з виданням Державною податковою службою України листа від 11.12.2012 р. № 6888/0/61-12/17-1115. У вказаному листі зазначено, що ПДФО з найманих працівників підрозділів (підстанцій, цехів, виробничих баз), які не уповноважені нараховувати (сплачувати) податок на доходи фізичних осіб, повинен бути перерахований до бюджету за місцезнаходженням цих підрозділів.

У частині 1 статті 64 Господарського кодексу України вказується, що підприємство може складатися з виробничих структурних підрозділів (виробництв, цехів, відділень, дільниць, бригад, бюро, лабораторій тощо), а також функціональних структурних підрозділів апарату управління (управлінь, відділів, бюро, служб тощо).

Таким чином, з вищенаведеного випливає, що Державна податкова служба України, не розрізняє структурні та відокремлені підрозділи платника податків. Однак, ці поняття є різними, що випливає з положень чинного законодавства України.

Все ж, враховуючи положення пункту 168.4 статті 168 ПК України, структурний підрозділ платника податків не уповноважений сплачувати (перераховувати) ПДФО до відповідного бюджету. Цей обов'язок покладається лише на відокремлені підрозділи, і лише у разі  наявності відповідного повноваження.

close icon
Інформація про документ
Актуально з:
23.09.2015
Елемент податку:
  • Порядок обчислення податку
  • Вид платежу:
    Податок на доходи фізичних осіб
    Зв'язки документа
    ?Поставте своє запитання
    Популярні податкові теми
    Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
    Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
    Відправити
    Замовити персональну презентацію