стаття 16. Права та обов'язки застрахованої особи
Питання/Тема
Як впливає несплата чи несвоєчасна сплата єдиного внеску на призначення та перерахунок пенсії?
...

...

Пунктами 2, 3 частини 1 статті 16 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачено право застрахованої особи отримувати від страхувальника підтвердження про сплату страхових внесків, у тому числі в письмовій формі та  вимагати від страхувальника сплати страхових внесків, у тому числі в судовому порядку.

Такому праву застрахованої особи кореспондує обов'язок страхувальника (платника єдиного внеску) своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати та сплачувати єдиний внесок.

До набрання чинності 01.01.2011 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», обов'язок зі своєчасного та повного нарахування та сплати страхових внесків також покладався на страхувальника.

Тобто, особа має право на призначення та перерахунок пенсії лише за наявності страхового стажу, який виникає після сплати внесків за певний період. Тобто, несплата або несвоєчасна сплата внесків роботодавцем (платником єдиного внеску) не повинна звужувати чи позбавляти особу її законного права, адже внески, у такому випадку, несплачені не з її вини.

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію