Додаток
Форма 1
Додаток
Форма 2
Додаток
Форма 3
Додаток
Форма 4
Вхід
|
Реєстрація

Ru

En

Ua

Стаття 134. Об’єкт оподаткування
Питання/Тема
Поворотна фінансова допомога від товариства з обмеженою відповідальністю, отримана та повернена після 01.01.2015 р.: який порядок бухобліку за П(С)БО та оподаткування податком на прибуток у позичальника?
...

...

З юридичної точки зору поворотна фінансова допомога є позикою. Відповідно до частини першої статті 1046 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 р. № 435 – IV (далі – ЦК України) за договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов'язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики) або таку ж кількість речей того ж роду та такої ж якості.

Договір позики є укладеним з моменту передання грошей або інших речей, визначених родовими ознаками.

Оскільки у цьому випадку позика надається однією юридичною особою іншій юрособі, то договір між ними має бути укладений у письмовій формі ( частина перша статті 1047 ЦК України).

На підтвердження укладення договору позики та його умов може бути представлена розписка позичальника або інший документ, який посвідчує передання йому позикодавцем визначеної грошової суми ( частина друга статті 1047 ЦК України). Таким документом може бути виписка банку, за якою зараховано на поточний рахунок кошти від позикодавця, або прибутковий касовий ордер.

Читати детальніше
close icon
Пов'язані питання/Теми
Чи зобов’язане підприємство, яке протягом звітного року перейшло зі спрощеної системи оподаткування на загальну, коригувати бухгалтерський фінансовий результат при розрахунку об’єкта оподаткування податком на прибуток? Очікуваний річний дохід не перевищить 20 мільйонів гривень.Чи може платник податку на прибуток коригувати бухгалтерський фінансовий результат на суми доходів від надання послуг, сформованих у поточному періоді у зв’язку з переходом на МСФЗ 15, які були оподатковані у попередніх звітних (податкових) роках (базуючись на правилах МСБО 18)?Чи може підприємство – дарувальник включити до витрат суму грошової безповоротної фінансової допомоги, наданої іншій юридичній особі?Чи може фінансовий результат до оподаткування (рядок 02 декларації з податку на прибуток) суб’єкта малого або мікропідприємництва, який не застосовує податкові різниці, відрізнятися від значення рядка 2290 у фінансовій звітності на суму штрафу?Чи можна при розрахунку податку на прибуток за новими правилами, відпускні за 2014 рік враховувати у витратах 2015 року при їх виплаті, якщо резерв для них не нараховували? Підприємство працює на загальній системі оподаткування.
Інформація про документ
Актуально з:
01.01.2017
Елемент податку:
  • Об'єкт оподаткування
  • Вид платежу:
    Податок на прибуток підприємств
    Зв'язки документа
    ?Поставте своє запитання
    Популярні податкові теми
    Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
    Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
    Відправити