Стаття 133. Платники податку
Питання/Тема
Хто є платником податку на прибуток підприємств?
...

...

Платниками податкурезидентами є:

  • Суб'єкти господарювання юридичні особи, які провадять господарську діяльність як на території України, так і за її межами. Відповідно до частини 1 статті 3 Господарського кодексу України, господарська діяльність – це діяльність суб'єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність.  Детальніше про ознаки та види господарської діяльності див. аналітичний матеріал «Господарська діяльність». Додатково про  визнання юридичної особи резидентом див. аналітичні матеріали «Які умови визнання юридичної особи резидентом за ПК України?» , "Які ознаки статусу резидента? ". 

 Не відносяться до платників податку на прибуток юридичні особи, визначені  підпунктом 133.4 та 133.5 статті 133 ПК України (див. додатково аналітичний матеріал «Хто не є платником податку на прибуток підприємств? »).

  • Національний банк України здійснює розрахунки з Державним бюджетом України відповідно до Закону України «Про Національний банк України».
  • Управитель фонду операцій з нерухомістю, який здійснює діяльність відповідно до Закону України «Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю» щодо операцій і результатів діяльності із довірчого управління, що здійснюється таким управителем через фонд. Управитель фінансова установа, яка від свого імені діє в інтересах установників управління майном і здійснює управління залученими коштами згідно  із законодавством.
Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію