Стаття 126. Порушення правил сплати (перерахування) податків
Питання/Тема
Чи можна притягнути до відповідальності платника податків, який своєчасно виконав свій обов’язок зі сплати, проте кошти надійшли на неналежний рахунок?
...

...

За загальним правилом, передбаченим пунктом 57.1 статті 57 Податкового кодексу України (далі – ПК України), платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Якщо грошове зобов'язання було визначено контролюючим органом самостійно, то відповідно до пункту 57.3 статті 57 ПК України платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення - рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.

Читати детальніше
close icon
Пов'язані питання/Теми
Чи нараховуються штрафні санкції за порушення строку сплати узгоджених сум податкових зобов’язань, встановленого договором про розстрочення/відстрочення?Чи застосовується до платника відповідальність, якщо ПДВ не було своєчасно сплачено до бюджету у зв’язку з тим, що банк не перерахував кошти на електронний рахунок?Таблиця до статті 126 ПК УкраїниЗ якого моменту контролюючий орган може кваліфікувати відповідальність за порушення правил сплати (перерахування) податків?З якого моменту відбувається факт порушення правил сплати (перерахування) авансових внесків з податку на прибуток/рентної плати?Які існують додаткові специфічні заходи відповідальності за порушення порядку сплати (перерахування) авансових внесків з рентної плати?Від якої суми здійснюється обрахування суми штрафних санкцій за статтею 126 ПК України?Чи є порушенням порядку сплати (перерахування) податків несвоєчасне перерахування/неперерахування їх на спеціальний рахунок платника податків (сільськогосподарського підприємства)?
Інформація про документ
Актуально з:
21.09.2015
Елемент податку:
  • Строк та порядок сплати податку
  • Зв'язки документа
    ?Поставте своє запитання
    Популярні податкові теми
    Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
    Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
    Відправити
    Замовити персональну презентацію