Стаття 126. Порушення правил сплати (перерахування) податків
Питання/Тема
Чи буде відповідальність за статтею 126 ПК України, якщо сплачені платником кошти були зараховані контролюючим органом у рахунок погашення податкового боргу за пунктом 87.9 ПК України?
...

...

Відповідальність за пунктом 126.1 статті 126 Податкового кодексу України (далі – ПК України) застосовується у разі, якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання протягом строків, визначених ПК України.

Причому відповідно до пункту 38.1 статті 38 ПК України виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.

Водночас згідно з частиною 5 статті 45 Бюджетного кодексу України податки і збори та інші доходи визнаються зарахованими до державного бюджету з дня зарахування на єдиний казначейський рахунок.

Отже, відповідальність за пунктом 126.1 статті 126 ПК України не застосовується, якщо сума грошових зобов'язань, яка виникла у платника, у повному обсязі зараховується на казначейський рахунок у встановлені ПК України строки для такої сплати.

Проте у деяких випадках ПК України встановлює специфічні правила щодо порядку зарахування до бюджету сплачених платником коштів як сплату податків/зборів.

Читати детальніше
close icon
Пов'язані питання/Теми
Чи нараховуються штрафні санкції за порушення строку сплати узгоджених сум податкових зобов’язань, встановленого договором про розстрочення/відстрочення?Чи застосовується до платника відповідальність, якщо ПДВ не було своєчасно сплачено до бюджету у зв’язку з тим, що банк не перерахував кошти на електронний рахунок?Таблиця до статті 126 ПК УкраїниЗ якого моменту контролюючий орган може кваліфікувати відповідальність за порушення правил сплати (перерахування) податків?З якого моменту відбувається факт порушення правил сплати (перерахування) авансових внесків з податку на прибуток/рентної плати?Які існують додаткові специфічні заходи відповідальності за порушення порядку сплати (перерахування) авансових внесків з рентної плати?Чи можна притягнути до відповідальності платника податків, який своєчасно виконав свій обов’язок зі сплати, проте кошти надійшли на неналежний рахунок?Від якої суми здійснюється обрахування суми штрафних санкцій за статтею 126 ПК України?Чи є порушенням порядку сплати (перерахування) податків несвоєчасне перерахування/неперерахування їх на спеціальний рахунок платника податків (сільськогосподарського підприємства)?
Інформація про документ
Актуально з:
21.09.2015
Елемент податку:
  • Строк та порядок сплати податку
  • Зв'язки документа
    ?Поставте своє запитання
    Популярні податкові теми
    Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
    Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
    Відправити
    Замовити персональну презентацію