Стаття 1201. Порушення термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям – платникам податку на додану вартість, та розрахунків коригування до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних
Редакції документа
Питання/Тема
Чи можна притягнути до відповідальності за статтею 120-1 ПК України суб’єкта правовідносин, який зобов’язаний зареєструватись платником податку на додану вартість, проте не зробив цього?
...

...

Стаття 1201 ПК України передбачає, що суб'єктами відповідальності за порушення термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям – платникам податку на додану вартість, та розрахунків коригування до таких податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних є платники ПДВ.

Платниками ПДВ відповідно до статті 180 ПК України визнаються не лише зареєстровані платники податку, але й ті, які підлягають такій реєстрації (зокрема, якщо вони досягли необхідного обсягу оподатковуваних операцій). Проте право на виписку податкових накладних виникає у платника податку лише у разі реєстрації платником ПДВ (в силу статті 183 ПК України).

Таким чином, підстави тлумачити цю норму цілком однозначно на даний момент відсутні. Практика з досліджуваного питання на момент створення аналітичного матеріалу ще не сформована.

Читати детальніше
close icon
Пов'язані питання/Теми
Чи передбачена Податковим кодексом України відповідальність за допущення помилок при оформленні податкових накладних?Чи застосовуватиметься стаття 120-1 ПК України, якщо платником ПДВ було поповнено електронний рахунок в СЕА шляхом відправлення платіжного доручення банку, але реєстраційний ліміт не збільшувався протягом певного часу?Чи нараховуються штрафні санкції за несвоєчасно зареєстрованою податковою накладною, що була складена помилково?Чи застосовується відповідальність до платника за статтею 120-1 ПК України, якщо правопорушення було здійснено в липні-грудні 2015 році?Чи застосовується відповідальність, передбачена статтею 120-1 ПК України, якщо протягом встановленого строку платником не були подані документи для відновлення реєстрації заблокованої податкової накладної?Чи застосовується відповідальність за статтею 120-1 ПК України, якщо податкова накладна/розрахунок коригування були подані для реєстрації у граничний термін, але відповідна квитанція про реєстрацію була отримана на наступний день?Чи застосовується до платників ПДВ відповідальність за несвоєчасну реєстрацію від’ємних розрахунків коригування до зведених податкових накладних, складених за пунктом 198.5 статті 198 та пунктом 199.1 статті 199 ПК України?Чи застосовується відповідальність при порушенні строків реєстрації в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування у зв'язку з накладенням арешту на реєстраційний ліміт платника ПДВ?Таблиця до статті 120-1 ПК УкраїниЩодо яких податкових накладних невиконання обов’язку з реєстрації в ЄРПН може тягнути відповідальність за статтею 120-1 ПК України? Чи за всі незареєстровані накладні настає відповідальність за даною статтею?Хто нестиме відповідальність за статтею 120-1 ПК України у разі порушення обов’язку щодо реєстрації розрахунків коригування до податкових накладних?Коли обов’язок реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН вважається виконаним?
Інформація про документ
Актуально з:
01.01.2019
Вид платежу:
Податок на додану вартість
Зв'язки документа
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію