стаття 12. Добровільна участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування
Питання/Тема
За яких умов фізичні особи – підприємці сплачують єдиний внесок лише на добровільних засадах?
...

...

Відповідно до частини 4 статті 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування. Можливість добровільної участі у загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванні визначена статтею 12 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"

Ця норма розповсюджується і на пенсіонерів, що отримують пенсію на пільгових умовах зі зниженням пенсійного віку.

У постанові від 15.04.2014 по справі № 21-57а14 Верховний Суд України зазначив, що за змістом цієї норми фізичні особи підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати єдиного внеску за себе, за умови, якщо такі особи є пенсіонерами за віком (незалежно від того чи досягли вони загального пенсійного віку чи така пенсія оформлена на пільгових умовах зі зменшенням віку) та отримують відповідно до закону пенсію.

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію