стаття 12. Добровільна участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування
Питання/Тема
Який порядок добровільної участі в системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування?
...

...

Особи, які мають право брати участь у системі добровільного загальнообов'язкового державного пенсійного страхування (стаття 12 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" ), реалізують своє право шляхом укладання договору із органами фіскальної служби про добровільне страхування.

Законом передбачено два види таких договорів: договір про добровільну участь в системі загальнообов'язкового соціального страхування та договір про одноразову сплату у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Особа, що бажає добровільно брати участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, повинна звернутися з заявою на таку участь до органів фіскальної служби.

В заяві про добровільну участь або одноразову сплату особа зазначає:

- вид загальнообов'язкового державного соціального страхування в якому вона бажає бути платником єдиного внеску на добровільних засадах;

- категорію, до якої відноситься особа і для якої передбачена можливість брати участь в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.

Форма заяви закріплена у додатку 3 до Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449.

Крім заяви необхідно надати копію трудової книжки (за наявності) та копію документа, що посвідчує особу. Члени фермерського господарства, особистого селянського господарства надають документ, що підтверджує їх членство у такому господарстві.

Громадяни України надають документ уповноваженого органу, який підтверджує роботу особи в країні, де вона перебуває, та що ця особа не є застрахованою у відповідній системі соціального страхування. Зазначений документ повинен бути легалізований посольством (консульством) України, юрисдикція якого поширюється на країну, де працює така особа.

Органи фіскальної служби перевіряють достовірність даних наданих особою, можуть вимагати інші документи, що підтверджують зазначені дані та протягом 30 днів повинні або укласти договір або відмовити у його укладенні.

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію