стаття 12. Добровільна участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування
Питання/Тема
Хто може бути учасником системи добровільного пенсійного страхування?
...

...

Одним із принципів пенсійного забезпечення в Україні, відповідно до статті 7 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», є право на добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування осіб, які відповідно до цього Закону не підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню.

Статтею 12 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», передбачено, що добровільно сплачувати внески або брати добровільну участь в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування можуть особи, які досягли 16 років і не підпадають під жодну категорію застрахованих осіб, тобто за яких не сплачується єдиний внесок і які не є його безпосередніми платниками.

До таких осіб відносяться:

  1. Особи, що досягли 16 років та котрі не працюють. До них, у свою чергу належать студенти та працездатні особи, які з різноманітних причин не працюють (наприклад, жінка вирішила стати домогосподаркою і не підпадає під жодну категорію застрахованих осіб) .
  2. Громадяни України, які проживають та працюють за межами нашої держави. Коли такі особи працюють в іншій державі, але бажають мати страховий стаж за цей період, вони й заключають договір добровільного страхування.
  3. Іноземці та особи без громадянства, які проживають в Україні на законних підставах. До цієї категорії найчастіше відносяться особи, які не мають громадянства України, але обрали її як країну постійного місця проживання.

Крім того, на однакових умовах з вищезазначеними особами, добровільно можуть сплачувати єдиний внесок і члени фермерського господарства, особистого селянського господарства.

Зазначені особи можуть брати участь як в одному з видів загальнообов'язкового державного соціального страхування і сплачувати внесок в розмірі 34,3 % бази нарахування, так і у декількох видах загальнообов'язкового державного соціального страхування:

  • у загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванні та загальнообов'язковому державному соціальному страхуванні на випадок безробіття єдиний внесок встановлюється у розмірі 34,8 %;
  • у загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванні, загальнообов'язковому державному соціальному страхуванні на випадок безробіття та загальнообов'язковому державному соціальному страхуванні у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності – 36,5 %;
  • у загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванні, загальнообов'язковому державному соціальному страхуванні на випадок безробіття та загальнообов'язковому державному соціальному страхуванні від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності – 36,41 %.

Також, ці особи можуть стати застрахованими за всіма видами загальнообов'язкового державного соціального страхування (пенсійне, на випадок безробіття, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності) – єдиний внесок встановлюється у розмірі 38,11 % бази нарахування єдиного внеску.

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію