Стаття 115. Застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) у разі вчинення кількох порушень
Питання/Тема
Який порядок застосування санкцій при вчиненні декількох правопорушень, передбачених законами з питань оподаткування?
...

...

Відповідно до статті 115 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI (далі – ПК України), у разі вчинення платником податків двох або більше порушень законів з питань оподаткування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, штрафні (фінансові) санкції (штрафи) застосовуються за кожне вчинене разове та триваюче порушення окремо.

Це положення не є унікальним лише для податкового права, адже спрямоване на реалізацію загальновідомого конституційного принципу. Проте саме дана норма відрізняє притягнення до фінансової та кримінальної відповідальності шляхом застосування штрафних санкцій до кожного вчиненого правопорушення. Для кримінального права характерне «поглинання» одного злочину іншим, якщо один із них є частиною іншого (так звана конкуренція «частини і цілого»). Наприклад, у разі погрози вбивством особі та подальшим умисним вбивством цієї особи кваліфікуємо лише умисне вбивство за статтею115 Кримінального кодексу України (КК України), без додаткової кваліфікації статті 129 КК України. Проте цей підхід (вчинення двох правопорушень і покарання за одне) не характерний ні для фінансової, ні для цивільної, ні для адміністративної відповідальності.

Тобто, за вчинення декількох податкових правопорушень до особи будуть застосовані штрафні санкції за кожне із них разове та триваюче порушення окремо.

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію