стаття 105. Порядок оскарження дій страхувальників, виконавчих органів Пенсійного фонду
Питання/Тема
Хто такі посадові особи?
...

...

Визначення поняття «посадова особа» надається у Законі України від 16.12.1993 № 3723-XII «Про державну службу», відповідно до якого посадовими особами вважаються керівники та заступники керівників державних органів та їх апарату, інші державні службовці, на яких законами або іншими нормативними актами покладено здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій.

Слід звернути увагу, що зазначений закон втрачає чинність 01.05.2016. Натомість набирає чинності Закон України від 10.12.2015 № 889-VIII «Про державну службу», який вже не містить визначення поняття «посадова особа». Для цілей закону ключовим визначається поняття «державний службовець».

Так, у теорії права посадовими особами визначаються службовці, що наділені владними повноваженнями з метою здійснення організаційно-розпорядчих функцій і забезпечення узгодженості в діяльності інших учасників службових відносин, та на яких покладається відповідальність, пов'язана із вчиненням ними своїх повноважень.

Тобто, посадові особи, службовці, які наділені рядом функцій, можуть бути не лише в державних органах, а й на підприємствах, установах, організаціях. Наприклад, Законом України від 19.09.1991 № 1576-XII «Про господарські товариства» закріплено, що посадовими особами органів управління господарського товариства є фізичні особи – голова та члени виконавчого органу, ревізійної комісії, ревізор товариства, а також голова та члени іншого органу товариства, наділені повноваженнями з управління товариством, якщо утворення такого органу передбачено установчими документами товариства.

Для вирішення питання щодо визначення поняття «посадова особа» необхідно виходити з правозастосовної практики, яка зазначає, що головним критерієм віднесення особи до кола посадових осіб є наявність в неї організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій.

Читати детальніше
close icon
Пов'язані питання/Теми
Інформація про документ
Актуально з:
01.01.2004
Зв'язки документа
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію