стаття 104. Основні завдання національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, щодо нагляду в накопичувальній системі пенсійного страхування
Питання/Тема
Що таке Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг?
...

...

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг (далі – Національна комісія) – це державний колегіальний орган, підпорядкований Президенту України, підзвітний Верховній Раді України, що здійснює державне регулювання ринків фінансових послуг у межах, визначених законодавством, діяльність якого регулюється Положенням про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, затвердженим указом Президента України від 23.11.2011 № 1070/2011.

Положення визначає ряд основних завдань Національної комісії, серед яких:

  • формування та забезпечення реалізації політики державного регулювання у сфері ринків фінансових послуг (крім ринку банківських послуг і ринків цінних паперів та похідних цінних паперів) ;
  • захист прав споживачів фінансових послуг шляхом застосування у межах своїх повноважень заходів впливу з метою запобігання і припинення порушень законодавства на ринку фінансових послуг;
  • розроблення і затвердження обов'язкових до виконання нормативно-правових актів з питань, що належать до її компетенції.

Так, саме Національна комісія, шляхом розроблення та затвердження актів визначає вимоги до радника з інвестиційних питань та певні особливості адміністрування недержавних пенсійних фондів (Положення про вимоги до радника з інвестиційних питань Накопичувального пенсійного фонду, затверджене розпорядженням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг від 23.07.2013 № 2403 та Положення про провадження діяльності з адміністрування недержавного пенсійного фонду, затверджене розпорядженням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг від 03.12.2013 № 4400) тощо.

Органи Національної комісії представлені центральним апаратом та територіальними органами, які не мають статусу юридичної особи. Очолює Національну комісію Голова, що призначається на посаду та звільняється Президентом України шляхом прийняття відповідного указу.

На Національну комісію Положенням, що регулює її діяльність, покладена ціла низка повноважень, в тому числі тих, що пов'язані з функціонуванням Накопичувального фонду та накопичувальної системи пенсійного страхування в цілому, а також діяльністю недержавних пенсійних фондів.

Читати детальніше
close icon
Інформація про документ
Актуально з:
01.10.2011
Зв'язки документа
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію