стаття 10. Право вибору пенсійних виплат
Питання/Тема
За яких умов особа має вибір при призначенні пенсії?
...

...

Чинним законодавством закріплено право, за яким не допускається участь громадянина одночасно у двох видах пенсійних правовідносин, тобто не допускається одночасного призначення кількох пенсій одній особі.

Законодавством допускається одночасне отримання пенсій із солідарної та накопичувальної пенсійної системи, а також одночасне одержання пенсій за Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та Законом України «Про недержавне пенсійне забезпечення».

В усіх випадках виняток становлять пенсії за особливі заслуги перед Україною, які призначаються як надбавка до основної пенсії згідно із Законом України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною». Водночас у разі виникнення у громадянина права на різні види пенсій він може обрати на свій розсуд найбільш вигідний для нього вид пенсії як в межах одного закону, так і за різними законами.

Частиною 1 статті 10 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що особа, яка має право на різні види пенсій у солідарній системі їй призначається одна за її вибором.

Так, цю норму можна застосовувати у двох випадках: при призначенні пенсії та при переведенні з одного виду пенсії на інший.

Особа може звернутися за призначенням пенсії і якщо вона має право на два види пенсії, то їй призначається той, розмір якого більший. Наприклад, особа досягла пенсійного віку і має необхідний страховий стаж і в неї помер чоловік, отже така особа має право і на пенсію за віком, і на пенсію за втратою годувальника, але їй призначається одна з цих видів пенсій.

Читати детальніше
close icon
Інформація про документ
Актуально з:
01.01.2004
Зв'язки документа
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію