стаття 10. Право вибору пенсійних виплат
Питання/Тема
Чи можна перейти з пенсії по інвалідності на пенсію за віком?
...

...

Якщо особі пенсія по інвалідності призначається до настання пенсійного віку, передбаченого чинним законодавством (сьогодні пенсійний вік, за загальним правилом, для чоловіків та жінок складає 60 років), то після того, як особа достигне пенсійного віку вона має право одночасно на два види пенсії: пенсія за віком та пенсія по інвалідності.

Згідно з чинними нормами, якщо особа має право на декілька видів пенсії, їй призначається один за її вибором, що прямо передбачено частиною 1 статті 10 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" .

Отже, за заявою особи її може бути переведено з одного виду пенсії на інший (з пенсії по інвалідності на пенсію за віком) , за умови що таке переведення збільшить розмір пенсії особи, адже виплачувати пенсію у розмірі меншому, ніж вона була призначена, у такому випадку, не можна.

Після переведення особи з  пенсії по інвалідності на пенсію за віком, якщо особа продовжувала працювати, то вона може надати підтверджуючі документи, які будуть враховані при перерахунку пенсії.

close icon
Інформація про документ
Актуально з:
01.01.2004
Зв'язки документа
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію