Службова (посадова) особа контролюючого органу
Редакції документа
Питання/Тема
Службова (посадова) особа контролюючого органу
...

...

1. Поняття «службова (посадова) особа контролюючого органу

Податковий кодекс України поняття посадова (службова) особа вживає у декількох випадках:

  • службові (посадові) особи контролюючих органів;
  • посадові особи платника податків (детальніше див. аналітику до цього терміна).

Для розкриття суті поняття «службова (посадова) особа контролюючого органу», в першу чергу, окреслимо загальні риси законодавчого закріплення статусу посадової (службової) особи.

Так, службовими особами контролюючих органів є особи, які здійснюють професійну діяльність, що пов'язана з формуванням державної податкової та митної політики в частині адміністрування податків, зборів, платежів, а також реалізацією податкової та митної політики у сфері контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, а також із здійсненням контролю за додержанням податкового, митного та іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи.

Визначення поняття «посадова особа» містяться у Податковому і Митному кодексах України. В положеннях Митного кодексу зазначається, що посадові особи органів доходів і зборів є державними службовцями та наводиться перелік їх завдань (статті 544 МК України), а Податковим кодексом наголошується на конкретних особистісних характеристиках посадової особи та надається наступне визначення:

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію