Службова (посадова) особа контролюючого органу
Редакції документа
Питання/Тема
Які повноваження мають посадові особи контролюючих органів?
...

...

ПК України встановлений ряд повноважень для посадових осіб контролюючих органів, які забезпечують виконання їх функцій та завдань. Досить широке коло повноважень встановлене для посадових осіб контролюючих органів під час проведення перевірок платників податків, до яких, зокрема, належать: доступ до територій та приміщень; перевірка правильності ведення бухгалтерського обліку; проведення контрольних розрахункових операцій; контроль за додержанням законодавства з питань регулювання обігу готівки; складання протоколів про адміністративні правопорушення, вимога усунення виявлених порушень тощо.

Відповідно до положень статті 20 ПК України, в деяких випадках посадові особи контролюючих органів уповноважені звертатися до суду. Це стосується звернення із заявою про вилучення оригіналів первинних фінансово-господарських та бухгалтерських документів, зупинення видаткових операцій платника податків на рахунках такого платника податків у банках та інших фінансових установах тощо.

Крім того, посадові особи контролюючих органів уповноважені визначати та стягувати штрафні (фінансові) санкції за окремі правопорушення у сфері оподаткування та мають широке коло повноважень для здійснення заходів з метою протидії злочинності, таких як здійснення оперативно-розшукової діяльності, досудового розслідування, розшуку осіб та прийняття рішення стосовно правопорушень.

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію