Скасування податкового повідомлення-рішення (ППР)
Редакції документа
Питання/Тема
Що являє собою процедура скасування податкових повідомлень-рішень? Яким способом можна скасувати податкове повідомлення-рішення?
...

...

Нормативне визначення «скасування ППР» у ПК України відсутнє, проте виходячи із системного тлумачення норм ПК України скасування ППР – це втрата ППР чинності, повністю або в якійсь частині, в результаті процедури оскарження такого ППР в адміністративному та/або судовому порядку, у зв'язку з чим, таке ППР не породжує для платника податку будь-яких правових наслідків з моменту його прийняття та тягне за собою відкликання такого ППР. 

ППР може бути скасовано:

- за результатами проведення процедури його адміністративного оскарження (пункт 55.1 статті 55 ПК України зазначає, що податкове повідомлення-рішення про визначення суми грошового зобов'язання платника податків або будь-яке інше рішення контролюючого органу може бути скасоване контролюючим органом вищого рівня під час проведення процедури його адміністративного оскарження та в інших випадках у разі встановлення невідповідності таких рішень актам законодавства. Отже, за процедурою адміністративного оскарження можна оскаржувати і, відповідно скасовувати, не лише ППР, а будь-які рішення контролюючих органів (крім рішень, які попередньо оскаржувалися в судовому порядку) .

Процедура адміністративного оскарження ППР (інших рішень контролюючих органів) означає, що такі рішення повинні бути оскаржені до контролюючих органів вищого рівня.

Читати детальніше
close icon
Інформація про документ
Актуально з:
11.05.2015
Елемент податку:
 • Строк та порядок сплати податку
 • Зв'язки документа
  ?Поставте своє запитання
  Популярні податкові теми
  Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
  Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
  Відправити
  Замовити персональну презентацію