Система недержавного пенсійного забезпечення
Питання/Тема
Які пенсійні виплати передбачені у недержавному пенсійному забезпеченні?
...

...

Види пенсійних виплат характерних для недержавного пенсійного забезпечення, яке відповідно до статті 2 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» становить третій рівень системи пенсійного забезпечення в Україні, врегульовано окремим нормативно-правовим актом - Законом України «Про недержавне пенсійне забезпечення».

Законом України «Про недержавне пенсійне забезпечення» передбачено декілька варіантів отримання коштів з недержавного пенсійного фонду його учасником.

Саме адміністратор недержавного пенсійного фонду на підставі договору з учасником недержавного пенсійного забезпечення здійснює два види виплат:

  1. Пенсія на визначений строк
  2. Одноразова виплата.

Підставами для здійснення пенсійних виплат пенсійними фондами є:

1) досягнення учасником фонду пенсійного віку, визначеного відповідно до Закону;

2) визнання учасника фонду інвалідом;

3) медично підтверджений критичний стан здоров'я (онкозахворювання, інсульт тощо) учасника фонду;

4) виїзд учасника фонду на постійне проживання за межі України;

5) смерть учасника фонду.

Крім того, учасник недержавного пенсійного забезпечення має можливість після досягнення пенсійного віку, визначеного законом чи встановленого пенсійним контрактом, укласти договір страхування довічної пенсії з вільно обраною страховою організацією. 

Пенсійний вік, після досягнення якого учасник фонду має право на отримання пенсійної виплати, визначається за заявою учасника фонду, крім випадків, коли пенсійний вік визначається пенсійним контрактом відповідно до закону, що встановлює обов'язковість відрахувань на недержавне пенсійне забезпечення для окремих категорій громадян.

Пенсійний вік, що визначається учасником фонду, може бути меншим від пенсійного віку, який надає право на пенсію за загальнообов'язковим державним пенсійним страхуванням, але не більш як на 10 років. Пенсійний вік, що визначається учасником фонду, може бути більшим від пенсійного віку, який надає право на пенсію за загальнообов'язковим державним пенсійним страхуванням.

Певні особливості визначення та здійснення пенсійних коштів адміністраторами пенсійного фонду визначені Положенням про провадження діяльності з адміністрування недержавного пенсійного фонду, затвердженим  розпорядженням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг від 03.12.2013 № 4400.

Читати детальніше
close icon
Інформація про документ
Зв'язки документа
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію