Додаток
Форма 1
Додаток
Форма 2
Додаток
Форма 3
Додаток
Форма 4
Вхід|Реєстрація

Ru

En

Ua

Штрафні (фінансові) санкції (штрафи)
Пошук у тексті
Знайти
Вверх из Вниз
Питання/Тема
Які проблеми можуть виникнути при застосуванні контролюючими органами санкцій, вміщених у перехідних положеннях ПК України?
...

...

Контролюючі органи в ряді випадків відмовляють платникам податків у нарахуванні штрафних санкцій на підставі норм перехідних положень ПК України. Позиції контролюючих органів можна звести до 3 основних напрямків:

1) посилання на інформаційний лист ВАСУ від 24 листопада 2011 року № 2198/11/13-11 щодо застосування пункту 11 підрозділу 10 «Перехідних положень»;

2) посилання на те, що штрафна санкція застосовується за порушення податкового законодавства виключно при обчисленні податкових зобов'язань (стаття 123 ПК України) за період з 01 січня 2011 року по 30 червня 2011 року;

3) посилання на те, що у випадках, коли платником порушено норми податкового законодавства, які не зазнали змін у порівняні із законом, що діяв до набрання чинності ПК України (тобто, за логікою податківців, для платника такі норми не є новими, до яких потрібно «адаптуватися») положення пункту 7 підрозділу 10 розділу ХХ ПК України не застосовується.

Проте судова практика не йде таким шляхом. Колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України дійшла висновку, що на підставі пункту 7 підрозділу 10 «Інші перехідні положення» розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України до правопорушень, вчинених у період з 1 січня до 30 червня 2011 року, слід застосовувати штрафні санкції у розмірі не більше 1 грн. за кожне правопорушення (Постанова Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України від 01 липня 2014 року № 21-203а14).

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити