Додаток
Форма 1
Додаток
Форма 2
Додаток
Форма 3
Додаток
Форма 4
Вхід|Реєстрація

Ru

En

Ua

Штрафні (фінансові) санкції (штрафи)
Пошук у тексті
Знайти
Вверх из Вниз
Питання/Тема
Чи іншими законами/підзаконними актами визначатись штрафи за порушення податкового законодавства?
...

...

Окрім ПК України питання застосування штрафних санкцій за порушення податкового законодавства містяться як в інших главах Кодексу, так і в інших законах, зокрема, у Законі України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР, а також в підзаконних актах, зокрема в Указі Президента «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» від 12 червня 1995 року № 436/95.

Основна проблема правозастосування у цьому випадку стосується саме використання норм Указу при застосуванні штрафних санкцій.

Незважаючи на вимогу статті 113 ПК України, Верховний Суд України дійшов висновку, що предмети правового регулювання Указу № 436/95 та Закону про РРО є різними, відносини щодо відповідальності суб'єктів господарювання за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне оприбуткування) у касах готівки не врегульовані Законом про РРО, прийнятим у часі пізніше, ніж видано Указ № 436/95. Окрім цього, на час виникнення спірних відносин (з приводу яких відбувався судовий розгляд та вирішення справ) не було прийнято й будь-яких інших законів, сфера дії яких охоплювала б такі відносини.

Описана позиція знайшла своє відображення та остаточне закріплення в Постановах Верховного суду України, зокрема Постанові від 10 вересня 2013 року (справа № 21-190а13), Постанові від 02 квітня 2013 року. (справа № 21-77а13) та інших.

Таким чином, станом на сьогодні існує чітка позиція Верховного суду України про те, що за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне оприбуткування) готівки мають застосовуватись штрафні санкції, передбачені саме Указом № 436/95.

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити