Додаток
Форма 1
Додаток
Форма 2
Додаток
Форма 3
Додаток
Форма 4
Вхід
|
Реєстрація

Ru

En

Ua

Щодо застосування РРО та обігу готівки
Питання/Тема
Поняття «касовий апарат» та «реєстратор касових операцій» є відмінними чи тотожними?
...

...

Відповідно до статті 2 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР (далі – Закон про РРО) електронний контрольно-касовий апарат – реєстратор розрахункових операцій, який додатково забезпечує попереднє програмування найменування і ціни товарів (послуг) та облік їх кількості, друкування розрахункових та інших звітних документів. У цьому Законі до електронних контрольно-касових апаратів відносяться також торговельні автомати або інше подібне устаткування, що призначене для операцій з продажу товарів (послуг) без видачі покупцю чека, іншого звітного документа за готівкові кошти чи їх замінники – жетони, картки платіжних систем або інші замінники грошей, без участі фізичної особи, яка контролює здійснення оплати таких товарів (послуг).

Згідно тієї ж статті Закону про РРО реєстратор розрахункових операцій – пристрій або програмно-технічний комплекс, в якому реалізовані фіскальні функції і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з купівлі-продажу іноземної валюти та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг). До реєстраторів розрахункових операцій відносяться: електронний контрольно-касовий апарат, електронний контрольно-касовий реєстратор, комп'ютерно-касова система, електронний таксометр, автомат з продажу товарів (послуг) тощо.

Таким чином, реєстратор розрахункових операцій є поняттям ширшим за касовий апарат , а останній, в свою чергу, є складовою реєстратора розрахункових операцій.

close icon
Пов'язані питання/Теми
Якою датою друкувати касовий чек, якщо оплата за товар здійснюється платіжною карткою на сайті продавця?Чи повинна особа, яка веде (заповнює) КОРО бути штатним працівником підприємства, що здійснює реалізацію товарів (робіт, послуг)?Як співвідносяться поняття «каса» та «місце проведення розрахунків»? Чи не є вони тотожними?Чи необхідно використовувати РРО, якщо розрахунки за послуги, які надаються юридичною особою, здійснюються через POS-термінал або через Інтернет?Чи потрібно застосовувати РРО при здійсненні оплати за допомогою інтернет-банкінгу?ФОП на загальній системі в серпні 2015 року зареєстрував РРО, але господарську діяльність і розрахункові операції не здійснював. Наразі ФОП вирішив припинити діяльність. Чи може він при перевірці здати незаповнену Книгу ОРО?Хто зобов’язаний використовувати РРО і при яких операціях? В яких випадках РРО не застосовується? Чи застосовують реєстратор розрахункових операцій розповсюджувачі державних лотерей, які знаходяться на спрощеній системі оподаткування?Чи застосовується реєстратор розрахункових операцій підприємством як агентом банку по операціях з приймання від споживачів послуг платежів для подальшого їх переказу на рахунок постачальника послуг?Чи застосовують реєстратори розрахункових операцій при реалізації пального на АЗС за талонами?Чи необхідно застосовувати реєстратор розрахункових операцій при поверненні готівкових коштів за товари?Хто з платників єдиного податку і при здійсненні яких операцій зобов’язаний використовувати у своїй діяльності РРО?Які наявні критерії визначення «розрахункової операції»?Які документи потрібні для реєстрації РРО?Хто із учасників договору про спільну діяльність повинен реєструвати РРО, коли обов'язки із ведення бухгалтерського обліку покладено на всіх учасників договору?Чи потрібно реєструвати РРО на відокремлений/структурний підрозділ юридичної особи?Коли підприємство повинно роздрукувати фіскальний чек Z-звіту у разі цілодобового здійснення господарської діяльності?Чи може бути зареєстровано кілька РРО на одного касира?Чи може при дистанційній торгівлі кур'єр приїздити з наперед роздрукованим через РРО чеком? Що буде, якщо (раптом) покупець відмовиться від товару?
Інформація про документ
Зв'язки документа
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити