Самостійне коригування
Редакції документа
Питання/Тема
Які показники можуть бути змінені внаслідок самостійного коригування?
...

...

Оскільки згідно з підпунктом 39.1.4 ПК України методи визначення відповідності принципу витягнутої руки застосовуються до податку на прибуток, самостійне коригування може здійснюватися лише щодо бази нарахування податку на прибуток. Внаслідок здійснення самостійного коригування така сума є узгодженим податковим зобов'язанням.

Контрагентом контрольованих операцій є нерезидент, а отже, у випадках, коли платник нараховує дохід такому нерезиденту, який є резидентом держави, з якою не укладена конвенція про уникнення подвійного оподаткування, або у якого відсутня довідка про резидентсво такої особи в державі – стороні такої конвенції, платник має сплатити 15 % з суми такого доходу за рахунок нерезидента, як зазначено у підпункті 141.4.2 ПК України (крім визначених у підпункті «й» підпункту 141.4.1 ПК України). Водночас, чи є такі показники предметом самостійного коригування, питання неоднозначне, оскільки платник «утримує» податок на прибуток з доходів, які виплачує нерезиденту, а отже, це не може вважатися податковим зобов'язанням з податку на прибуток такого платника.

Якщо припустити, що самостійне коригування можливе щодо сум податку на прибуток, утриманого з доходу нерезидента, то збільшення такої суми означатиме, що платнику, попри норму підпункту 141.4.2 ПК України, доведеться платити такий податок з власних доходів.

Експерт Taxlink
Юлія ЛАВРЕХА

close icon
Інформація про документ
Актуально з:
22.09.2015
Елемент податку:
  • Порядок обчислення податку
  • Зв'язки документа
    ?Поставте своє запитання
    Популярні податкові теми
    Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
    Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
    Відправити
    Замовити персональну презентацію