Розміщення відходів
Редакції документа
Питання/Тема
Чи вважається використання гною в якості добрива його утилізацією, що вказувало б на факт розміщення відходів як вторинної сировини?
...

...

Підпунктом 240.1.3 пункту 240.1 статті 240 ПК України встановлюється, що екологічний податок не сплачується у разі розміщення окремих видів (класів) відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об'єктах) суб'єктів господарювання. Податковий кодекс не містить визначення вторинної сировини, проте, враховуючи норму пункту 5.3 статті 5, дає можливість використовувати визначення, вміщене в Законі України «Про відходи».

Закон в статті 1 містить два визначення, де вказується, що відходи як вторинна сировина – це відходи, для утилізації та переробки яких в Україні існують відповідні технології та виробничо-технологічні і/або економічні передумови. А утилізація відходів, в свою чергу, – використання відходів як вторинних матеріальних чи енергетичних ресурсів.

Законом України «Про відходи» в статті 35-2 визначені певні вимоги щодо утилізації відходів тваринного походження. Проте формулювання норми вказаної статті не вказує чітко на те, яким саме способом слід утилізовувати такі відходи, встановлюючи при цьому правило щодо їх обліку. Таке широке формулювання, на наш погляд, не виключає можливості утилізації гною шляхом його використання при обробці землі.

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію