Розміщення відходів
Редакції документа
Питання/Тема
Чи вважається гній відходами у розумінні Податкового кодексу України? Чи є розміщення гною об'єктом оподаткування екологічним податком?
...

...

Податковий кодекс України не дає визначення поняття відходів. Водночас ПК України в пункті 5.3 статті 5 вказує, що інші терміни, що застосовуються у Кодексі і не визначаються ним, використовуються у значенні, встановленому іншими законами.

Закон України «Про відходи» від 5 березня 1998 року № 187/98-ВР (далі – Закон) дає визначення поняттю «відходи», вказуючи, що відходи – будь-які речовини, матеріали і предмети, що утворилися у процесі виробництва чи споживання, а також товари (продукція), що повністю або частково втратили свої споживчі властивості і не мають подальшого використання за місцем їх утворення чи виявлення і від яких їх власник позбувається, має намір або повинен позбутися шляхом утилізації чи видалення.

При цьому Закон додатково визначає, що відходами тваринного походження є загиблі тварини, відходи, що утворилися внаслідок виготовлення продукції із тваринної сировини, непридатної для споживання людиною і твариною, а також підлягають обов'язковій утилізації, крім продуктів метаболізму, що використовуються для виробництва біогазу або органічних добрив.

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію