пункт 9
Питання/Тема
Що таке воєнізоване формування?
...

...

Відповідно до статті 260 Кримінального кодексу України від 05.04.2001 р. № 2341-III, під воєнізованими формуванням слід розуміти формування, які мають організаційну структуру військового типу, а саме: єдиноначальність, підпорядкованість та дисципліну, і в яких проводиться військова або стройова чи фізична підготовка.

Під поняттям «воєнізоване формування» слід розуміти підрозділ, який має повноваження на застосування сили (легального примусу), оснащений зброєю, спеціальними засобами, а також вміє володіти спеціальними знаннями, навичками та вміннями з питань захисту та відверненням збройної агресії.

До військових формувань належать внутрішні війська, поліція, протипожежні частини МВС України, сили Цивільної оборони України та інші військові підрозділи, що створюються відповідно до законодавства.

Зокрема, відповідно до Конституції України «на території України забороняється створення і функціонування будь-яких збройних формувань, не передбачених законом». Політичні партії та громадські організації не можуть мати воєнізованих формувань. Незаконними є воєнізовані формування, створення яких заборонене Конституцією України, а також воєнізовані і збройні формування, не передбачені законами України. Під створенням не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань слід розуміти їх утворення (організацію, заснування).

?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію