пункт 8
Питання/Тема
Що таке Національна поліція?
...

...

Відповідно до Закону України від 02.07.2015 № 580-VIII «Про Національну поліцію», Національна поліція України – це центральний орган виконавчої влади, який служить суспільству шляхом забезпечення охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки і порядку, діяльність якого координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ України.

Таким чином, поліція відноситься до органів, діяльність яких спрямовується та координується Міністерством внутрішніх справ України.

Національна поліція виникла в процесі реформи та реорганізації міліції з моменту набрання чинності Закону України «Про Національну поліцію» 07.11.2015.

Тобто, до 07.11.2015 в нашій державі основним органом, що забезпечував захист правопорядку, прав та свобод виступала міліція, що визначалась Законом України «Про міліцію»  як державний озброєний орган виконавчої влади, який захищає життя, здоров'я, права і свободи громадян, власність, природне середовище, інтереси суспільства і держави від протиправних посягань. 

Фактично поліція є правонаступником міліції, тобто органом, на який покладені ті ж завдання та обов'язки, але при цьому оновлений та такий, що наближається до міжнародних та європейських стандартів таких органів.

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію