пункт 14
Редакції документа
Питання/Тема
Хто відноситься до дітей-інвалідів?
...

...

Відповідно до статті 1 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» непрацездатними громадянами є особи, які досягли встановленого законом пенсійного віку або визнані інвалідами, у тому числі діти-інваліди, а також особи, які мають право на пенсію у зв'язку з втратою годувальника згідно цього Закону.

Законодавство України створює основи соціальної політики у сфері соціального захисту дітей-інвалідів та їхніх батьків. На виконання Конвенції ООН про права дитини в Україні прийнято Національну програму «Діти України» та закони України «Про охорону дитинства», «Про державну соціальну допомогу дітям-інвалідам та інвалідам з дитинства».

Законом України «Про охорону дитинства» дається визначення поняття «дитина-інвалід» – це дитина зі стійким розладом функцій організму, спричиненим захворюванням, травмою або вродженими вадами розумового чи фізичного розвитку, що зумовлюють обмеження її нормальної життєдіяльності та необхідність додаткової соціальної допомоги і захисту.

Залежно від характеру захворювання визначаються соціально-медичні класифікації дітей-інвалідів. Залежно від функціональних змін і патологічних станів, інвалідність встановлюється на різні терміни (на 2 роки, на 5 років, до 16-річного віку) залежно від діагнозу.

Читати детальніше
close icon
Пов'язані питання/Теми
Хто такий опікун та піклувальник?
Інформація про документ
Актуально з:
01.01.2017
Зв'язки документа
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію