Позика
Питання/Тема
Чи оподатковуються суми коштів, надані у позику фізичній особі?
...

...

Відповідно до підпункту 165.1.31 ПК України, не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, тобто не є об'єктом оподаткування, основна сума поворотної фінансової допомоги, що отримується платником податку.

Щодо податкових наслідків для позикодавця, то вони залежать від його особи. Якщо позикодавцем є юридична особа або фізична особа – підприємець, то при виплаті доходу на користь фізичної особи у вигляді поворотної фінансової допомоги за ознакою доходу «153» в податковому розрахунку за ф. 1ДФ відображається сума нарахованого доходу у графі 3а, сума виплаченого доходу – у графі 3, а у графі 4а (нарахований податок на доходи фізичних осіб) та графі 4 (перерахований податок на доходи фізичних осіб) проставляються нулі. Якщо позикодавцем є фізична особа, то для неї жодних податкових наслідків не настає.

Читати детальніше
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію