Повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань
Редакції документа
Питання/Тема
Яких умов потрібно дотриматись платнику податків задля отримання права на повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань?
...

...

Можливість повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань може бути надана платникам податків виключно при дотриманні ними низки умов, серед яких:

Пунктом 43.2 статі 43 ПК України встановлено, що у разі наявності у платника податків податкового боргу повернення помилково та/або надміру сплаченої суми грошового зобов'язання на поточний рахунок такого платника податків в установі банку або шляхом повернення готівковими коштами за чеком у разі відсутності у платника податків рахунку в банку проводиться лише після повного погашення такого податкового боргу платником податків.

Таким чином, імперативною вимогою для отримання статусу претендента на повернення зазначених грошових зобов'язань є повне погашення такого податкового боргу платником податків. При цьому прийняття контролюючим органом рішення про розстрочення або відстрочення податкового боргу цю умову не змінює, адже таке розстрочення/відстрочення не виключає самого факту наявності у платника податків податкового боргу.

Крім того, виходячи з норми закону, перешкодою для повернення платнику податків грошових зобов'язань є наявність податкового боргу не лише з конкретного податку, за яким здійснено надмірну та/або помилкову сплату коштів, а наявність такого боргу у платника в цілому, тобто незалежно від виду платежу. При цьому повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань можливе, але лише після погашення сум податкового боргу наявною сумою переплати. З цією метою платником (відповідно до підпункту 2 пункту 6 Порядку взаємодії територiальних органів Державної фіскальної служби України, мiсцевих фiнансових органiв та територiальних органiв Державної казначейської служби України у процесi повернення платникам податкiв помилково та/або надмiру сплачених сум грошових зобов'язань, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 15.12.2015  № 1146) повинна бути подана заява про перерахування переплати на погашення грошового зобов'язання (податкового боргу) з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на органи ДФС незалежно від виду бюджету.

Для того, щоб продовжити роботу необхідно Увійти

Ще не маєте підписки? Спробуйте безкоштовну тест-версію протягом 72-х годин!

Бажаєте ознайомитися з умовами підключення та оформити підписку?

Підписка Замовити дзвінок
close icon
Пов'язані питання/Теми
Які суми сплачених грошових зобов’язань має право повернути з бюджету платник податків?З якого моменту надміру сплачена сума податку вважається такою, що виникла?Які наслідки недотримання платником податків строків звернення до контролюючого органу?Який комплекс дій та протягом якого строку має вжити контролюючий орган щодо повернення платнику податків помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань?Чи може нерезидент повернути помилково та/або надміру сплачені суми податку щодо його доходів з джерелом походження з України?У чому полягає дискреційність повноважень контролюючого органу в аспекті повернення платнику податків помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань?До кого має право пред’явити позов платник податків у випадку затримки повернення йому сум помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань?З яких джерел відбувається повернення платнику податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань?В яких випадках надміру або помилково сплачені податкові зобов’язання вважатимуться такими, що виникли за результатами застосування процедури досягнення податкового компромісу?Якою є відповідальність держави за прострочення нею строків повернення помилково та/або надміру сплачених сум податку?Підприємство перейшло на спрощену систему оподаткування, проте при переході на рахунку в системі електронного адміністрування залишились надміру зараховані кошти. В якому порядку підприємство може повернути ці кошти?
Інформація про документ
Актуально з:
01.01.2017
Зв'язки документа
?Поставте своє запитання
Популярні податкові теми
Запитання можуть ставити лише зареєстровані користувачі
Поставте Ваше запитання, і ми відправимо відповідь Вам в особистий кабінет найближчим часом.
Відправити
Замовити персональну презентацію